BUSINESS ENGLISH MAGAZINE

7cf77a76f2bbd768d887d8c0992c8dd4Tak, wiem – w sprzedaży jest już najnowszy numer Business English Magazine. A ja wracam do Was z tym poprzednim. Jaki jest tego powód? Całkiem prozaiczny. Nie zdążyłam zrobić tego wcześniej. Bywa ;) Skupiając się jednak na samym magazynie. Jest to moje pierwsze z nim zetknięcie i szczerze powiedziawszy, nie sądzę, aby szybko nastąpiło kolejne… Nie to, żebym miała jakieś szczególne zastrzeżenia. Najzwyczajniej w świecie tematy w nim zawarte niekoniecznie leżą w ścisłym kręgu moich zainteresowań. O biznesie wiem niewiele, a czytając o nim po angielsku, zdaje się, że jeszcze mniej. Bywa ;) Niemniej muszę pochwalić redakcję, gdyż dzięki dodanym przez nią licznym, przetłumaczonym słówkom pod każdym z tekstów, o wiele prościej jest z ich zrozumieniem. Średniozaawansowani spokojnie sobie z takim angielskim poradzą.

Ok, wiecie już, że biznes, ekonomia itd., to nie moja działka. Na szczęście znalazły się w tym numerze artykuły, które mimo wszystko mnie zaciekawiły, m.in. New Mug Ready to Make Waves (o nowym, bardzo „czujnym” kubku, który w przyszłym roku ma wejść na rynek), Warren Buffett – The Oracle of Omaha (o człowieku z okładki, który mimo wielkiego bogactwa nie zapomniał, co w życiu ma największą wartość, o człowieku, który potrafi się dzielić), Beiersdorf – A Smoothly Run Business (o kremie, który znają wszyscy – o Nivea), czy też Norway – Europe’s Shining Northern Star (czyli o kolejnym miejscu, które muszę kiedyś odwiedzić :)).

Magazyn jak najbardziej polecam, tyle tylko, że osobom mocno zainteresowanym. Czytanie (książki czy czasopisma) ma sprawiać przyjemność – wówczas z chęcią sięgniemy po „dokładkę”. Ja Business English Magazine sobie odpuszczam, ale nadal mam zamiar szlifować swój angielski, czytając np. English Matters, jak i jego dodatki. Jak to dobrze, że mamy w czym wybierać :)

***

Business English Magazine, nr 43/2104, Colorful Media, s. 82

CM2014_biale_tlo_200px_zpsc5ebdce7

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s