Tadeusz Kubiak dzieciom

Tadeusz Kubiak (1924-1979) był polskim poetą, satyrykiem, autorem książek i słuchowisk dla dzieci. W moje ręce trafiły tytuły, które niezaprzeczalnie zaliczyć można (a nawet trzeba) do literatury dziecięcej. Te krótkie, rymowane utwory, wzbogacone o liczne, kolorowe ilustracje przypadną do gustu niejednemu dziecku – jestem przekonana!

large_978-83-7785-443-3„Ołowiany dobosz” w prosty sposób pokazuje, iż każdy, bez względu na wygląd (a więc chudy, gruby, niski, wysoki, piegowaty etc.), jest wyjątkowy! A na pewno może taki być. Ja zaś wszelkie utwory z podobnym przesłaniem uważam za warte zainteresowania, a przede wszystkim poznania. Warto bowiem pogłębiać w dziecku poczucie własnej wartości. Warto tłumaczyć, co tak naprawdę się liczy, co świadczy o niezwykłości człowieka.
Ilustracje: Agata Krzyżanowska.

978-83-7785-460-0„Koszyczek Ludwiczka” jest pełny nie na niby, gdyż znaleźć w nim można wierszyki o przemiłych zwierzątkach – ulubieńcach Ludwiczka i Małgosi :) Z nimi również należałoby się zapoznać. Między innymi dlatego, że zachęcają do spotkań z przyrodą na świeżym powietrzu – spacer po parku czy po lesie to wspaniała alternatywa dla domowych rozrywek dziecięcych. Czy ktoś ma inne zdanie na ten temat? ;)
Ilustracje: Katarzyna Fic.

978-83-7785-445-7„Kim będą?” to wierszyki o tym, co sama nazwa wskazuje – o przyszłych zawodach, w tym przypadku pewnych dziewczynek (a wśród nich moja imienniczka – Marta ;)). Nie bez znaczenia są tutaj ich ulubione zabawy.
Ja, swoje dziecięce marzenia, typu „kim będę w przyszłości”, spełniam „po godzinach”, śpiewając w zespole jazzowym Quintertonic :) A jak to wygląda u Was?
Uwaga! W tej książeczce istnieje możliwość wycięcia pewnych elementów (oraz pokolorowania ich).
Ilustracje: Elżbieta Kidacka.

Wszystkie te tytuły bardzo Wam (a raczej Waszym pociechom) polecam. Wierszyki są ciekawe, a powtarzanie nauczonych wersów pomaga rozwijać pamięć u dzieci. Strony są grube, kartonowe, toteż nie zniszczą się tak szybko. A i cena okładkowa (= 8,90 zł), co ważne, nie odstręcza :)

Zachęcam :)

***

Ołowiany dobosz – Tadeusz Kubiak, Zysk i S-ka 2014, s. 16
Koszyczek Ludwiczka – Tadeusz Kubiak, Zysk i S-ka 2014, s. 16
Kim będą? – Tadeusz Kubiak, Zysk i S-ka 2014, s. 16

Za egzemplarze recenzenckie dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka

logo-zysk

Reklamy

3 myśli w temacie “Tadeusz Kubiak dzieciom

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s